Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Festiwal Gier Piłkarskich z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida

W niedzielę 19.09.2021 r. na terenie Pałacu w Chrzęsnem, odbyło się niezwykłe wydarzenia sportowo - rodzinne o nazwie Festiwal Gier Piłkarskich z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida.

Na terenie parku tuż przy Pałacu zbudowane zostały 2 boiska z band do mini piłki nożnej, a także strefa rekreacyjna z wielką bramką celnościową i dmuchańcami, oraz dodatkowo boisko do gry 1x1 tzw. oktagon. Na miejscu można było także wypić ciepłą herbatę i zjeść smaczne jedzenie. Dla rodziców i dzieci dodatkowo zorganizowane zostały konkursy o wiedzy historycznej Pałacu w Chrzęsnem, a także o twórczości Norwida. W przerwach między rozgrywkami dla dzieci i rodziców przygotowane zostały zajęcia taneczne z ZUMBY i FITNESSU. Wszyscy uczestnicy, a był ich ponad 100, otrzymali pamiątkowe medale i specjalnie wydane na to wydarzenie broszury na temat twórczości Cypriana Norwida. Każdy zespół dodatkowo otrzymał Puchar. Pomimo dość zimnej aury, atmosfera podczas Festiwalu była bardzo gorąca, a to głównie za sprawą dopingu rodziców. Te wyjątkowe wydarzenia sportowe, z przesłaniem historycznym, były świetną zabawą dla najmłodszych mieszkańców Powiatu Wołomińskiego, a jak dobrze wiemy, najlepiej przyswaja się wiedzę poprzez zabawę.

Orgaznizator wydarzenia, Klub Sportowy Akademia Piłkarska AMP GOOL, skierował podziękowa dla: Starostwa Powiatowego w  Wołominie za współfinansowanie tego wydarzenia ze środków Powiatu Wołomińskiego, Pałacu w Chrzęsnem - za użyczenie terenu i możliwość jego zwiedzania, Dr. Monice Kupiec - za przygotowanie merytoryczne broszur na temat historii Pałacu i twórczości C.K. Noriwda Studio Duczki - za wspaniałe animację dla dzieci i rodziców oraz patronom medialnym: Życie Powiatu Wołomińskiego, WWL24 - za wsparcie medialne tego wydarzenia.

Wtorek, 21 września 2021, godz. 09:27

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa