Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Lato z ceramiką 2021

1 sierpnia, na terenie Pałacu w Chrzęsnem, odbyły się dwa wydarzenia ceramiczne: Finisaż V Pleneru Ceramicznego Azymut Chrzęsne 2021 oraz plenerowy wernisaż rzeźby "Z Ziemi" .

Od 15 do 28 lipca na terenie parkowym Pałacu w Chrzęsnem, grupa artystów z całej Polski oddawała się swojej pasji, a my mieliśmy możliwość podglądania ich podczas pracy twórczej. Chętni mogli zaobserwować cały proces powstawania dzieł, od lepienia, szkliwienia do wypału w piecach. Jedną z atrakcji był plenerowy wypał ceramiki piecu węgierskim. Jest to rzadkość w skali kraju. U nas (w powiecie wołomińskim) mogliśmy brać udział w tym wyjątkowym wydarzeniu po raz drugi.

Podsumowaniem ceramicznego lata 2021 były niedzielne wystawy, pierwsza poplenerowa, we wnętrzach pałacu oraz druga w parku. Obie wystawy można zwiedzać aż do jesieni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, który ożywili nasz park i od kliku lat gwarantują nam możliwość obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie. Specjalne podziękowania dla pani Izabelli Sasin - prezesa Fundacji Ogarnij Emocje oraz Wandy Wolf - kuratora wystawy, artystki, i pomysłodawczyni wydarzeń.

Projekt V Ogólnopolskiego Pleneru Ceramicznego Chrzęsne 2021 AZYMUT CHRZĘSNE współfinansowany został ze środków Powiatu Wołomińskiego oraz Fundacji Ogarnij Emocje

Wtorek, 3 sierpnia 2021, godz. 15:01

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa