Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Wydarzenie artystyczne online pt. Prymas Tysiąclecia - Kardynał S.Wyszyński

facebook.com:
zapraszamy:Sobota, 30 maja 2020, godz. 17:00
miejsce:Pałac w Chrzęsnem

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza w sobotę 30 maja br. o godz. 17 na wydarzenie artystyczne online pt. Prymas Tysiąclecia - Kardynał Stefan Wyszyński.


Patronat honorowy: JE ks. bp Romuald Kamiński - Biskup Diecezjalny Warszawsko-Praski oraz Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Patronat medialny: Tygodnik IDZIEMY i portal WWL24.pl. 

Wydarzenie słowno-muzyczne poświęcone osobie i życiu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w związku z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia. Aurelia Sobczak i Stanisław Górka przedstawią myśli, refleksje i wyznania tego wyjątkowego Polaka - nie tylko wybitnego przywódcy duchowego, lecz także autorytetu moralnego i męża stanu. Słowa Kardynała dla wielu z nas mogą stać się drogowskazem w życiowej wędrówce w tych trudnych i niepewnych czasach.
W programie znajdą się również fragmenty dotyczące życia Kardynała – jego dzieciństwa, powołania, przyjaźni z Janem Pawłem II, aktu oddania Narodu Polskiego Matce Bożej. Całości dopełnią wzruszające pieśni m.in.: "Hymn o miłości” św. Pawła, "Akeda – Ofiarowanie”, "Modlitwa” B. Okudżawy, "Nie płacz dzieciąteczko”, "Pieśń Konfederatów Barskich”. W scenariuszu wykorzystano książki Kardynała:"Miłość na co dzień”, "Kromka chleba”, "Czas to miłość”, "Jasnogórskie wspomnienia” i "Zapiski więzienne”.
Wydarzenie będzie udostępnione na naszej stronie internetowej i profilu FB.

Zapraszamy do wspólnego oglądania!

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa