Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Wernisaż wystawy Marka Zalewskiego

facebook.com:
zapraszamy:Niedziela, 22 września 2019, godz. 15:00
miejsce:Pałac w Chrzęsnem

Starosta Wołomiński Adam Lubiak

zaprasza do Pałacu w Chrzęsnem

 na wernisaż wystawy Marka Zalewskiego

                       "OWOCE NOCY I DNI..."

.... Codzienność - niecodzienna - wypełniona kolorem, energią, ciepłem światła słońca, ludzkim ciepłem, z dystansu, z przechodzenia mostem, ulicą, drogą, kolejną ścieżką życia...

      MAREK ZALEWSKI - mieszka i pracuje w Ciechanowie - to tak na pierwszej lub ósmej nucie Wielkiego Koncertu - koncertu wymagającego, podsuwającego nowe pomysły, obrazy, kroki do zrobienia, widoki i myśli do zapamiętania, a bywa, że jego własna droga wiedzie przez odległy Mannheim, piękny i wzniosły na tyle, by zatrzymać uwagę dobrego obserwatora, przez wiele krajów dalekich i bliskich wypełnionych przeszłością i cudami życia codziennego i wielkiej sztuki. Historia i czas obecny, kiedyś i dziś, to, co zanotowane, zapamiętane, utrwalone wszelkimi zapisami, także to, co  Obecne Tylko Teraz. Niektórzy nazywają to Balansem - umiejętnością zachowania równowagi, wąską kładką, po której się stąpa - w przypadku MARKA ZALEWSKIEGO - zawsze z radością, oddaniem czystości intencji, świadomością czasu.

Artysta zaprezentuje swoje ostatnie obrazy na dużej wystawie w Pałacu w Chrzęsnem, otworzy ją uroczyście 22 września 2019 r. w gościnnych salach pałacu.

MAREK ZALEWSKI (1953), mieszkaniec Mazowsza, podróżnik po wielu krajach Europy, obserwator i autor setek rysunków, obrazów malarskich, rzeźbiarz, związany zawodowo z niegdysiejszym BWA w Ciechanowie, jego kiedyś dyrektor, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, swoje prace wystawia i w Europie i w Polsce, znajdują się w różnych kolekcjach, zawsze świecą radością życzliwością, optymizmem.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Tuż po wernisażu, o godz.16.00, odbędzie się koncert jazzowy Włodzimierz Nahorny Trio - cykl Chrzęsne na Jazzowo.


Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa