Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Inauguracja jubileuszowej wystawy Elżbiety Rączki

facebook.com:
zapraszamy:Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 15:00
miejsce:Pałac w Chrzęsnem

Starosta Wołomiński

zaprasza na

WYSTAWĘ JUBILEUSZOWĄ MALARSTWA

ELŻBIETY RĄCZKI


Elżbieta Rączka - artysta plastyk - mieszkanka Wołomina, uprawia malarstwo sztalugowe olejne oraz malarstwo w suchej pasteli, maluje również na szkle i tkaninach oraz wykonuje freski naścienne. Jest autorką ilustracji do książek i programów komputerowych. Tematami jej prac są postacie, kwiaty, pejzaże i martwa natura. Artystka tworzy też dzieła o tematyce historycznej i dokumentalnej.

Prace jej autorstwa znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą: Francja, Holandia, Niemcy i USA. Jest członkiem Zarządu Związku Artystów Plastyków. Należy do Ludowego Towarzystwa Naukowo Kulturalnego przy Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, oraz do Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Obrazy Elżbiety Rączki wystawiane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Niektóre z nich: Londyn - W.B, Warszawa: PKiN, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Ogród Botaniczny – Fangorówka, Galeria Bródno, Galeria - Stare Miasto, Muzeum Historyczne Polskiego Ruchu Ludowego, Muzeum Niepodległości, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, Szczecin, Radom, Brenna, Wołomin, Międzyzdroje, Unieście, Długosiodło, Poznań, Goleniów, Racibórz, Rzeszów, Darłowo, Skorzęcin, Sapowice, Skoki, Góra Kalwaria, Białogard, Wisła, Tolkmicko, Piastów, Kuligów, Ząbki, Urle, Jadów.

W roku 2007 otrzymała medal Błękitnego Gryfa za szczególny wkład w rozwój oraz upowszechnienie kultury i sztuki na terenie województwa zachodniopomorskiego, w 2010 r. wyróżnienie za rozwój kultury i sztuki województwa katowickiego.

Przez ponad dwadzieścia lat pracowała z dziećmi i młodzieżą, ucząc ich historii sztuki, oraz swobodnego tworzenia w różnych technikach artystycznych. Młodzi twórcy brali udział w  konkursach plastycznych i zdobywali liczne nagrody.

wstęp wolny

zapraszamy!

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa