Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Inauguracja wystawy Elżbiety Zdrodowskiej

facebook.com:
zapraszamy:Niedziela, 8 kwietnia 2018, godz. 16:00
miejsce:Pałac w Chrzęsnem

Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski zaprasza do Pałacu w Chrzęsnem na inaugurację wystawy Elżbiety Zdrodowskiej:

 Mój azyl - mój wewnętrzny, bajkowy, nieodgadniony świat


Tak o sobie pisze artystka:

Jestem absolwentką Liceum Ekonomicznego w Wołominie, Studium Architektoniczno-budowlanego na Przyrynku w Warszawie oraz absolwentką studiów Architektury Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Obecnie jestem pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wołominie, natomiast po pracy często współpracuję z Fundacją Kreatywni Słupno prowadzoną przez Panią Teresę Jóśk, gdzie spełniam się jako Instruktor warsztatów artystycznych oraz jako Terapeuta zajęciowy, co sprawia mi ogromną satysfakcję.

Dzięki działaniom w fundacji postanowiłam dodatkowo kontynuować nowy kierunek studiów podyplomowych
z tzw. Przygotowania pedagogicznego dającego kwalifikacje nauczycielskie, aby w przyszłości stać się specjalistą w dziedzinie integracji sensorycznej.

W wolnych chwilach również śpiewam, maluję obrazy, odnawiam stare meble i tworzę inne rękodzieło korzystając z różnych technik plastycznych i spotykam się z przyjaciółmi.

Od kilku lat prowadzę własnego bloga dzieląc się swoimi pasjami z innymi. Odkąd pamiętam malowanie towarzyszy mi od malucha. Mam wiele pasji i z żadnej nie potrafię zrezygnować. Wszystko mnie zawsze interesowało a najbardziej tworzenie, wymyślanie, malowanie, przerabianie i eksperymentowanie z różnymi technikami plastycznymi, które ciągle odkrywam, uczę się ich, inspirują mnie.

Wszędzie gdzie spojrzę, widzę coś, co przypomina mi jakąś postać, fragment abstrakcyjnego świata, który uwieczniam na różnych powierzchniach np. blejtramach, sklejkach, kawałkach drewna,
czy szkła. Tworzyłam tak od zawsze, ale wszystkie prace za chwilę znajdowały swoich właścicieli w rodzinie, czy wśród znajomych. Mimo ciągłego malowania nie trzymałam i nie gromadziłam stworzonych przez siebie prac. Namowa przyjaciół, którzy ciągle zwracali mi uwagę, że czas najwyższy, abym pokazała w końcu swoje prace spowodowała, że zaczęłam tworzyć i gromadzić na nowo swoją własną twórczość, która jest bardzo kolorowa, bajkowa, często abstrakcyjna. Artystą, z którym się utożsamiam odkąd natknęłam
się na jego prace jest Hundertwasser – człowiek związany z ekologią, bardzo kolorowy, trochę szalony, ale jednocześnie bardzo świadomy. Jego prace przypominają mi bardzo mój świat, mnie sami.

Moim marzeniem zawsze było stworzenie miejsca tzw. Domu pracy twórczej, gdzie będę mogła dalej się realizować i pomagać młodym i dojrzałym ludziom odkrywać siebie, swoje pasje w każdym wieku i wylewać emocje w różnoraki sposób.

Prace, które dzisiaj prezentuję powstały głównie z użyciem farb akrylowych, ponadto zloceń, farb do szkła, konturówek, spękań z użyciem medium jednoskładnikowego, decoupage i innych. Obrazy są odzwierciedleniem mojego wewnętrznego bajkowego anielskiego świata, w którym widać również chwile zwątpienia, czy zagubienia, ale jest to świat, w który uciekam przed tym co realne, świat z którym również się dzisiaj utożsamiam.

serdecznie zapraszamy,

wstęp wolny!

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa