Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Muzyka dawna - Strzelecki - Garlińska Duo

W niedzielne popołudnie (2 kwietnia), w Chrzęsnem, pałacowej publiczności, przedstawili się młodzi, utalentowani artyści – Paulina Garlińska, gitarzystka i Mateusz Strzelecki, skrzypek.                                    

W pierwszej części koncertu wysłuchaliśmy m. in. menueta z Kwartetu smyczkowego nr 13 skomponowanego przez Luigiego Boccheriniego - włoskiego kompozytora epoki klasycyzmu, sonaty BWV 1033 w oryginale napisanej na flet i basso continuo Jana Sebastiana Bacha, serenady na orkiestrę smyczkową G-dur nr 13 KV 525, znanej jako Eine kleine Nachtmusik (Mała nocna serenada) oraz kompozycji włoskiego wirtuoza gitary doby romantyzmu Mauro Giulianiego. W drugiej części koncertu, pozostając w epoce romantyzmu, mieliśmy okazję posłuchać Sonaty concertaty, czyli sonaty koncertującej, w której skrzypce i gitara prowadzą swoisty dialog wymieniając się tematami – mistrza Niccolo Paganiniego. Ostatnim punktem programu była Fantazja Fernando Carulliego, włoskiego kompozytora i wirtuoza gitary, oparta na motywach opery Rossiniego „La gazza ladra” czyli Sroka złodziejka.

Publiczność Pałacu w Chrzęsnem owacjami na stojąco poprosiła muzyków o utwór na bis. Koncert duetu - w ramach cyklu „Muzyka dawna w Pałacu w Chrzęsnem” - okazał się być wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym.

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, godz. 12:33

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa