Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Szymon Mika i Yumi Ito - Chrzęsne na Jazzowo

W niedzielę, 3 kwietnia, odbył się pierwszy w tym roku kocncert z cyklu Chrzęsne na Jazzowo. Przed pałacową publicznością wystąpił polsko-japoński duet Szymon Mika & Yumi Ito.

Szymon Mika polski gitarzysta, kompozytor i bandleader prężnie działa w rozwijający się świecie muzyki, tworząc aranżacje, w których można zaobserwować wpływ polskiego folkloru, muzyki eksperymentalnej, jazzu i swobodnej improwizacji. W swoim utworach często wykorzystuje dźwięki gitary elektronicznej, argentyńskiego instrumentu ronroco oraz stworzonej na zamówienie akustycznej gitary sopranowej. Szymon Mika miał przyjemność występować z takimi sławami polskiego jazzu jak Adam Bałdych czy Aga Zaryan, a także z międzynarodowymi nazwiskami jak: Avishai Cohen, Kurt Rosenwinkel, Dave Holland, Mark Turner i Joshua Redman. Został okrzykniętym mianem jednego z najbardziej utalentowanych wirtuozerów i gitarzystów jazzowych młodego pokolenia.

Yumi Ito to jazzowa wokalistka, kompozytorka i performerka młodego pokolenia. Od lat działa na scenie muzyki improwizowanej, jest współtwórczynią różnorodnych projektów muzycznych na całym świecie. Jej kompozycję i aranżację inspirowane są tradycyjnym jazzem i wariacją na temat muzyki klasycznej. Sama kompozytorka mówi, że najwięcej inspiracji czerpie z codzienności otaczającego ją świata.  Jest właścicielką głos wybrzmiewającego w różnych barwach, tworząc z przy tym grupę kilku stylów. Szwajcarsko – japońska artystka regularnie koncertuje, a na jej dotychczasowym koncie muzycznym zapisały się współprace z takim sławami muzyki jak: Al Jarreau, Becca Stevens, Nils Petter Molvaer i Mark Turner.

Duet Mika i Ito po raz pierwszy spotkał się w 2017 roku, wystąpili wtedy z międzynarodowym zespołem powstałym w ramach projektu Focus Year Band. Od tego czasu współpracują w dwuosobowym składzie, wspólnie tworząc i koncertując.

Wtorek, 5 kwietnia 2022, godz. 09:01

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa