Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Wernisaż wystawy Anny Eichler - TYLKO PATRZ

28 listopada o godz. 15.00 Anna Eichler otworzyła swoją wystawę w Pałacu w Chrzęsnem. Ekspozycja malarstwa nosi tytuł „Tylko patrz”.

Anna Eichler urodzona w Chojnicach na Pomorzu. W 2004 roku ukończyła ASP w Warszawie dyplomem malarskim w pracowni Krzysztofa Wachowiaka z aneksem z grafiki warsztatowej w pracowni Krzysztofa Wyznera. Stypendystka programu socrates/erasmus w Hiszpanii (Universidad Castilla La Mancha, Cuenca). Pracę teoretyczną o malarstwie Barnetta Newmana napisała pod kierunkiem Wojciecha Włodarczyka.
Maluje pejzaże olejne o syntetycznej, abstrakcyjnej kompozycji, bardziej wyobrażające nastrój niż przedmiot. Ich faktura lekko rozprasza światło - to efekt użycia piasku, domieszanego do farby. Czasami pojawiają się też inne struktury: słoma, trawa, igły, folia, papier mache - w zależności od plenerowego otoczenia. Jest to malarstwo dużych płaszczyzn lekko modulowanego koloru, skoncentrowane na abstrakcyjnej warstwie obrazu, grze z konwencją (np. pejzaże morskie...pionowe), uciekające od przedmiotu, a skupione na wrażeniu.
Jej obrazy na papierze powstają z wielokrotnie lawowanych transparentnych warstw i z gestu. To często niedoceniane podłoże daje zupełnie inne możliwości niż płótno. Włókna nadają kierunek swobodnie rozlewanym plamom, z których wyłania się obraz. Jest to emocjonalne, swobodne malarstwo kontrolowanego przypadku.

Jako dyrektorka artystyczna Redsheels – kobiecej ekipy muralowej , projektuje, przygotowuje projekty produkcyjne, gamę kolorystyczną, maluje oraz kieruje ekipami malarskimi. Specjalizuje się również w muralu wewnętrznym i uczy projektowania muralu oraz obu technologii podczas warsztatów i zajęć w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej.

Anna Eichler brała udział w malowaniu takich słynnych murali jak: Kora (Warszawa), Wanda Rutkiewicz (Wrocław), „Pani łąka”, „Jaskółki” (murale ursynowskie), David Bowie (Warszawa) i wiele innych.

Dla Powiatu Wołomińskiego, postać Anny Eichler jest szczególnie interesującą, gdyż artystka ma swój udział w malowaniu słynnych wołomińskich murali „Dom nad Łąkami” promujący muzeum Nałkowskich oraz „Szklarynka” – mural upamiętniający nieistniejącą już fabrykę szkła.

Wtorek, 30 listopada 2021, godz. 13:47

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa