Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Ocali nas przyroda - IV spotkanie

Za nami przedostatni dzień festiwalu Chrzęsne literackie serce Mazowsza. Jak zawsze chrzęściliśmy na bardzo ważne tematy w świetle hasła przewodniego - Ocali nas przyroda. Pierwszym gościem była Urszula Zajączkowska – botaniczka, poetka i autorka nominowanej właśnie do Paszportów Polityki książki: „Patyki, badyle”. Podczas spotkania wyświetlony został krótkometrażowy film „Metamorphosis of Plants”. Obraz ten został nagrodzony jako Najlepszy Film Eksperymentalny/Animacja na Międzynarodowym Festiwalu Scinema Festival of Science Film organizowanym przez Australia’s Science Channel. Rozmowa z panią Urszulą uświadomiła zebranej młodzieży na jak wiele sposobów możemy podpatrywać przyrodę i ją opisywać, gdyż wspaniałym narzędziem może być też film czy poezja...          

                                                                                                            W dalszej części dnia, skierowanej do najmłodszej publiczności, zorganizowaliśmy pogadankę z autorką książek dla dzieci Barbarą Gawryluk. Uczniowie dowiedzieli się jak żyć ekologicznie, zastanawiali się, gdzie lepiej się mieszka - na wsi czy w mieście. Pisarka przedstawiła też dzieciom bohaterów swoich książek, a na koniec uroczego spotkania rozdawała autografy.

Popołudniowe wykłady z autorkami Agatą Tuszyńską i Małgorzatą Karoliną Piekarską zachwyciły miłośników jamników. Po raz pierwszy na pałacowej scenie pojawił się pies - jamnik Frytka, który skradł serca publiczności. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się, co łączy Napoleona, Picassa, Merlin Monroe czy Jerzego Waldorfa. Każdy z nich bowiem był właścicielem jamnika i wokół tego krążyło wiele ciekawych anegdot.

Kolejne, ostatnie już spotkanie, odbędzie się 12 grudnia.

Piątek, 6 grudnia 2019, godz. 11:23

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa