Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Niedziela z Historią w Pałacu w Chrzęsnem

W niedzielę 6 października w Pałacu w Chrzęsnem odbył się piknik historyczny "NIEDZIELA Z HISTORIĄ - Pamięci Walczącym o Niepodległość".

Uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać muzyki w wykonaniu Michała Steciaka, Macieja Wróblewskiego, Anny Przybysz z zespołem TRIODEON, Norberta "Smoła" Smolińskiego z zespołu Contra Mundum, Bartasa Szymoniaka BeatRock i młodzieży pięknie wykonującej pieśni i piosenki patriotyczne. Koncertom towarzyszyły pokazy grup rekonstrukcyjnych, wystawa o tematyce niepodległościowej, stanowiska zręcznościowe oraz konkursy z nagrodami.

W wydarzeniu uczestniczył Senator RP Jan Żaryn, Adam Lubiak - Starosta Wołomiński, Robert Szydlik - Wicestarosta Wołomiński, Radna Sejmiku Mazowieckiego Katarzyna Lubiak, Radny Powiatu Wołomińskiego Piotr Borczyński - Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki, młodzież ze szkół Powiatu Wołomińskiego m.in. z I LO PUL w Wołominie z Panem Jackiem Brzuszczyńskim, z Międzyszkolnego Klubu Żołnierzy Armii Krajowej z Radzymina z Panem Władysławem Kolatorskim oraz liczne grono mieszkańców i gości. Wydarzenie spotkało się z ciepłym przyjęciem przez młodzież, która mogła wziąć udział m.in. w specjalnie przygotowanej grze terenowej.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostę Wołomińskiego Adama Lubiaka oraz Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej. Współorganizatorami byli Pałac w Chrzęsnem i Fundacja Pomocy i Więzi Polskiej "KRESY RP". Partnerzy Fundacja Historii i Kultury Polskiej na Białorusi, Narodowe Centrum Kultury. Organizacja pikniku została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu "Kultura - Interwencje 2019".

Wtorek, 8 października 2019, godz. 09:10

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa