Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Plener malarski profesjonalistów

W dniach 24-29 czerwca, na terenie Pałacu w Chrzęsnem, odbył się plener malarski „Ślady twe rozwiał wiatr. Dawni i współcześni mieszkańcy pałacu - tajemnica portretu”. Autorką projektu była Grażyna Krzyżanowska. Współorganizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Wołominie.

Ogólnopolski plener malarski skierowany był do profesjonalistów, a jego głównym przesłaniem było malowanie portretu dawnych mieszkańców i postaci związanych z Pałacem w Chrzęsnem. Podczas kilku plenerowych dni powstały prace oparte na metaforze i kreacji współczesnego wizerunku zaczerpnięte z historii miejsca.

Dodatkową atrakcją wydarzenia były dwudniowe warsztaty dla dorosłych pt.: „Inspiracja przeszłością w teraźniejszości czyli portret wczoraj i dziś”. Zajęcia poprowadził Bartek Jarmoliński. W pierwszej części zebrani wysłuchali wykładu z prezentacją dotyczącego historii portretu w malarstwie od XV do XX wieku. Kolejnego dnia pod okiem prowadzącego odbyły się zajęcia praktyczne z rysunku. Powstało wiele interesujących prac, które dowiodły również o niebywałych zdolnościach plastycznych uczestników.

Już od 1 lipca zaczynamy warsztaty plastyczne dla najmłodszych pt.: „Słońce dzieciństwa”.

Piątek, 28 czerwca 2019, godz. 13:45

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa