Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Chrzęsne - Literackie Serce Mazowsza- spotkanie siódme

 

20 listopada w Pałacu w Chrzęsnem, w ramach programu Chrzęsne - literackie serce Mazowsza, odbyły się kolejne spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Najmłodsze dzieci wzięły udział w warsztatach literacko-plastycznych związanych z książką „Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków” Andrzeja Fedorowicza (Wydawnictwo Dwie Siostry). Czytanie fragmentów książki, do muzyki na żywo, połączone zostało z zajęciami plastycznymi z Jackiem Ambrożewskim - ilustratorem książek.

Tego dnia odbyło się również uroczyste zakończenie warsztatów dziennikarskich „Czy mówimy tym samym językiem”.              W zajęciach wzięli udział uczniowie z wołomińskiego Ekonomika z opiekunką Elżbietą Lewkowicz i LO z Urli z panią Katarzyną Pergoł. Prowadzący warsztaty: Mateusz Adamczyk, Dagmara Banasiak, Ewa Lipowicz i Stanisław Zawiśliński gratulowali uczniom zaangażowania, oraz wręczyli nagrody. Młodzież zaprezentowała owoc swojej pracy, czyli nagrany przez nich reportaż radiowy. Gościem specjalnym był Adam Zieliński, znany jako raper Łona - laureat tytułu Młody Ambasador Polszczyzny 2017 w konkursie Młody Ambasador Polszczyzny.

Popołudniowe godziny zarezerwowane były na spotkania z Anną Bikont, laureatką Nagrody Literackiej „Nike” 2018 , za książkę „W ukryciu” opowiadającą historię Ireny Sendlerowej oraz z Markiem Zagańczykiem, który przybliżył młodzieży sylwetkę Zbigniewa Herberta.

W pałacowych spotkaniach tego dnia uczestniczyło ok 250 uczniów.

 

Piątek, 23 listopada 2018, godz. 11:36

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa