Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Muzyka Renesansu

W niedzielę 14.02.2016 r. w Pałacu w Chrzęsnem panowała wyjątkowa atmosfera. Wnętrza wypełniły się licznie przybyłymi gości. Na niedzielne popołudnie zaplanowana była druga edycja z cyklu „Muzyka dawna w Pałacu w Chrzęsnem – Muzyka Renesansu”.

Powiat Wołomiński reprezentowali: Wicestarosta Wołomiński – Adam Łossan, Sekretarz – Aneta Piotrowska oraz Radni Powiatu Wołomińskiego.
Gości przybyłych na „Muzykę Renesansu” w wielkiej sieni witały Anna Kaźmierowska i Anna Szawiel - aktorki ubrane w renesansowe suknie. Staropolskim przywitaniem „Gość w dom, Bóg w dom... „ rozpoczął się program artystyczny prezentujący Renesans. Zgromadzona publiczność zapoznała się z obyczajami tej epoki oraz obejrzała krótki pokaz dworskich tańców renesansowych. Najodważniejsi widzowie mieli możliwość osobiście uczestniczyć w korowodowym historycznym tańcu.
W drugiej części programu wystąpiła znana już pałacowej widowni – Julia Sobieska, która wyjątkowym brzmieniem głosu, subtelną interpretacją pieśni, zdobyła uznanie odbiorców. Wokalistce towarzyszył kwartet: Magdalena Wychowaniec na skrzypcach, Agnieszka Jamielucha na skrzypcach, Patrycja Łuczak na altówce oraz Szymon Kotynia na wiolonczeli. W repertuarze znalazły się utwory najbardziej znanych angielskich kompozytorów: Jona Dowlanda, Thomasa Campiona, Thomasa Forda, Philipa Rossetera.

Środa, 17 lutego 2016, godz. 16:05

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa