Pałac w Chrzęsnem

english version facebook.com youtube.com WyprawaZNaturaIKultura.com.pl/

Salon artystyczny w Pałacu w Chrzęsnem

Program kulturalny z cyklu "Salon Artystyczny" cieszy się coraz większą popularnością i zyskuje stałych bywalców.

Dnia 03.10.2015 r., o godz. 17.00 w Zespole Pałacowo-Parkowym w Chrzęsnem rozpoczęła się pierwsza edycja programu kulturalnego z cyklu - Salon Artystyczny - Pałacowe popołudnie z reżyserem. Gościem spotkania był Jerzy Gruza – scenarzysta, pisarz, reżyser filmowy i teatralny.

W kameralnej atmosferze pałacowych wnętrz w dn. 24.10.2015r. przebiegło kolejne spotkanie. Tym razem, gościem teatralnego popołudnia była Grażyna Barszczewska – aktorka wszechstronna: teatralna, filmowa, telewizyjna, radiowa, kabaretowa, śpiewająca, a także reżyserka i autorka scenariuszy. Jej spektakl nosił tytuł „Rozdane pocałunki”.

Kolejny Salon Artystyczny - Pałacowe popołudnie z kompozytorem - odbył się 14.11.2015 roku. Tym razem gościliśmy wybitnego muzyka, kompozytora, dyrygenta światowej sławy – Krzesimira Dębskiego. Autorski występ twórcy był niezwykle ważnym wydarzeniem artystycznym i zgromadził szeroką widownię około 150 osób. Scenariusz programu zakładał rozmowę artysty z publicznością, koncert, projekcję fragmentów dzieł filmowych z muzyką kompozytora.

Dnia 12.12.2015 roku mieliśmy zaszczyt spotkać na salonach Stanisława Tyma - autora sztuk teatralnych, skeczy, słuchowisk radiowych, scenariuszy filmowych, satyryka, aktora, reżysera, felietonistę. Twórcy towarzyszył akompaniament znanego muzyka i kompozytora – Jerzego Derfla. Na formułę autorskiego występu bohatera Pałacowego popołudnia z autorem złożyły się monologi, piosenki, anegdoty, utwory satyryczne, humoreski, dowcipy w formie pure nonsensu, a wszystko to podszyte niezwykłym humorem, ironią, absurdem i zawsze w kunsztownym wykonaniu. Wykonawcy stworzyli miłą atmosferę, a po zakończonym występie pozowali do zdjęć i rozmawiali z widzami.

Sobota, 12 grudnia 2015, godz. 08:00

Kontakt

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa